Hardware

Zasilacz komputera

16 sie , 2017  

Obecnie trudno byłoby obejść się bez użytecznego komputera. Aby mógł w ogóle rozpocząć swoją pracę, musi mieć zainstalowany odpowiedni zasilacz.

Nie na darmo więc ten element nazywa się motorem napędowym całego urządzenia, mimo że procesor czy płyta główna też spełniają w nim bardzo ważne funkcje. Rolą zasilacza komputerowego jest przetwarzanie prądu przemiennego na prąd stały, który ma zostać dostarczony do wszystkich układów wewnątrz urządzenia.

Wydawać by się mogło, że sam zasilacz nie wpływa wcale na wydajność urządzenia i istotnie tak jest. Sęk jednak w tym, że użycie zbyt słabego zasilacza bardzo często staje się przyczyną licznych resetów, błędów oraz zacięć systemu operacyjnego (w momencie, gdy do któregoś z obwodów nie dochodzi prąd lub napięcie jest zbyt małe lub zbyt duże).

Podczas wyboru zasilacza, nie należy raczej być przesadnie oszczędnym. Lepiej jest wydać nieco więcej pieniędzy i znaleźć lepszy model, który sprawdzi się przez długie lata, niż kupić coś tańszego, a po dwóch czy trzech latach pożegnać się z ukochanym komputerem (jeśli zasilacz przestanie sobie radzić i spotka się ze zbyt dużym obciążeniem, może nawet dojść do spalenia obwodów).

dzierżawa kserokopiarek www.stephan-keppler.de


Comments are closed.