Podróżowanie

Wyjazd na wakacje ze starszymi dziećmi

9 listopad , 2017  

Jak to mówią małe dziecko mały kłopot, duże dziecko duży kłopot. Przysłowie to ma także zastosowanie w przypadku wakacyjnych wypadów. Planując wspólny rodzinny wyjazd trzeba mieć na uwadze to, że starsze dzieci są bardziej wymagające i oczekują innych atrakcji niż maluchy.

Perspektywa wyjścia na plażę i spędzanie czasu tylko na długim opalaniu się, może być dla nich nie do przyjęcia. Zapewne będą chciały spróbować nowych sportów wodnych, oprócz standardowych kąpieli czy aktywności na plaży np. siatkówki plażowej.

Im więcej się będzie działo tym lepiej. W wakacje starsze dzieci chcą również spróbować czegoś nowego i szalonego, mieć kolorowe włosy, zmywalny tatuaż lub skoczyć na bungee. Każda z takich ekstrawagancji trzeba ustalić, ale nie należy zgadzać się na wszystko, zwłaszcza, jeśli miałoby to mieć potem negatywne skutki.

Warto spędzać czas wspólnie nawet, jeśli niektóre pomysły wydają się nie dla was. Czas spędzany razem zacieśnia więzi rodzinne i może być doskonałą okazją do zwierzeń.


Comments are closed.