Podróżowanie

Wiedeń

29 Wrz , 2017  

Najchętniej odwiedzanymi podczas wakacji miejscami są miasta nadmorskie. Trudno się dziwić – wypoczynek na plaży jest bardzo atrakcyjną propozycją dla wielu spragniony urlopu.

Dla osób, które chciałyby jednak inaczej wypocząć ciekawą propozycją może okazać się na przykład Wiedeń. W stolicy Austrii najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Pałac Schönbrunn, który jednocześnie jest najważniejszym zabytkiem kultury Austrii.

Jest to w zasadzie zespół pałacowy obejmujący Zamek Cesarski, park z fontannami i rzeźbami i Zoo. Inną, bardziej aktywną formą rozrywki może być odwiedzenie parku rozrywki Pratr, którego chlubą jest ogromny diabelski młyn – bedący również symbolem samego wiednia.

Dla miłośników sztuki obowiązkowym miejscem odwiedzin podczas pobytu w Wiedniu będzie też Muzeum Historii Sztuki, które jest jednym z najstarszych muzeów sztuki plastycznej na całym świecie. Warto również przemyśleć wizytę w zamku Belvedere.

Jest to barokowa budowla, którą wzbogacają piękne rzeźby, ogrody i fontanny. Zamek Belvedere jest również ceniony ze względu na pokaźną ilość dzieł sztuki, które znajdują się w kolekcji Austriackiej Galerii.


Comments are closed.