Podróżowanie

Wenecja

6 Wrz , 2017  

Podczas podróży po Europie nie sposób ominąć Wenecji. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych w celach turystycznych włoskich miast. Przez wiele lat miasto rozwijało się niezależnie od reszty Włoch i na ten czas przypada największy rozwój regionu. Wenecja rozkwitała między XIII i XIV wiekiem.

To z tego okresu pochodzi największa część zabytków. A zabytków jest wiele, do najpopularniejszych należą Bazylika św. Marka, pałac Dozów, most Rialto czy Synagoga Hiszpańska. Niestety miasto obecnie jest częstokroć podtapiane przez podnoszącą się wodę w kanałach.

Wiele zabytkowych budynków jest narażonych na zniszczenie przez zanieczyszczoną, morską wodę. Miasto obecnie jest w dużej mierze nastawione na turystów. Większość mieszkających tam osób utrzymuje się z przemysłu turystycznego. Oczywiście najbardziej charakterystycznym elementem weneckiego wypoczynku jest podróż gondolą przez kanały miasta.

Jest to podróż bardzo klimatyczna, zwłaszcza wieczorami. Gondole kiedyś były najważniejszym środkiem transportu, współcześnie służą głównie turystom.


Comments are closed.