Architektura

Sprawdzajmy opinie o architektach

24 wrz , 2020  

Jeżeli zaczniemy szukać, to z pewnością przekonamy się, że w naszym kraju istnieje wielu architektów. To oznacza, że nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takiego, który wykona dla nas projekt. Jednak jak to zwykle bywa, w tej branży również mamy świetne osoby, którym można zaufać w ciemno i mieć pewność, że to co przedstawią będzie fantastyczne. Ale z drugiej strony mamy również takich architektów, którzy nie do końca potrafią przygotować ciekawe projekty i może się okazać, że nie będziemy zadowoleni z tego, co zostanie nam przez nich przedstawione.

Dlatego też, warto poczytać opinie o architektach, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy tego najlepszego.

Zobaczmy jak to wygląda

Architekci przygotowują wiele różnych projektów, a z tych które są już gotowe i zaakceptowane, niejednokrotnie tworzą swoje portfolio. Dzięki takiej teczce z wcześniejszymi pracami jesteśmy w stanie ocenić, czy dany architekt tworzy projekty, które do nas przemawiają, czy nam się one podobają i co więcej, jesteśmy w stanie ocenić, czy również nasz projekt chcemy mu przekazać do realizacji. To oznacza, że jeśli chcemy mieć pewność, że zatrudniamy odpowiedniego architekta, z którego będziemy zadowoleni, to powinniśmy poświęcić sporo czasu na przejrzenie jego portfolio.

Wówczas łatwiej będzie nam powiedzieć, czy będziemy w stanie się z nim porozumieć, czy będziemy nadawać na tych samych falach czy jednak nasze wizje są diametralnie inne. Nie mniej, nawet po obejrzeniu takiego portfolio i zaakceptowaniu prac konkretnego architekta, powinniśmy poszukać o nim informacji, spróbować dotrzeć do osób, które już z nim współpracowały i sprawdzić, co one mówią na jego temat. Możemy się wówczas dowiedzieć nie tylko tego, czy dany projekt był zrobiony według ustaleń, ale przede wszystkim będziemy mogli się dowiedzieć czy był przygotowany zgodnie z terminem, czy nie było żadnych opóźnień, czy kwota także zgadzała się z tą ustaloną, czy kontakt z takim architektem nie był w żaden sposób utrudniony.

To wszystko jest istotne

Musimy szukać takich opinii, bo wbrew pozorom każdy taki szczegół jest niezwykle istotny.

To oznacza, że im lepsze oceny znajdziemy na danego architekta, tym większa będzie szansa na to, że bez problemów będziemy potrafili z nim rozmawiać w taki sposób, abyśmy znajdowali kompromisy. Co więcej, warto również zdawać sobie sprawę z tego, że taki architekt, który słucha klientów, który jest terminowy i nie obraża się, gdy podsuwamy mu swoje pomysły, będzie bardzo oblegany, a to oznacza, że może być tak, że będziemy musieli na niego poczekać kilka miesięcy. Nie mniej będzie warto, ponieważ wówczas będziemy mieli pewność, że nie tylko jego projekt będzie dla nas odpowiedni, ale również tego, że cała współpraca będzie przebiegała w miłej atmosferze, a my naprawdę sympatycznie będziemy ją wspominali. Im lepszy będzie architekt, z pomocy którego skorzystamy, tym z pewnością milej będziemy wspominać cały etap tworzenia projektu i jego akceptowania.

Warto zobaczyć, który architekt w naszej okolicy ma najlepsze opinie, który z nich jest najczęściej wybierany i na którego my także powinniśmy się zdecydować.

Ktura Architekci


Comments are closed.