Deweloper

Sprawdzajmy dewelopera

1 sie , 2020  

Jeżeli podjęliśmy decyzję o zakupie mieszkania czy domu, to z pewnością liczymy się z tym, że pociągnie ona za sobą spore wydatki. Z jednej strony oczywiście najpierw musimy zakupić samą nieruchomość, z drugiej musimy się zająć jej urządzeniem, a to oznacza, że zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, powinniśmy się upewnić, czy będziemy w stanie finansowo podołać temu przedsięwzięciu. Jednocześnie można się czasami spotkać z opisem sytuacji, w których ktoś zapłacił deweloperowi za nieruchomość, która dopiero miała powstać, deweloper wziął pieniądze i zniknął, a nieruchomość nie została wybudowana.

Albo budynki powstały, jednak cały czas pojawiają się jakieś opóźnienia i problemy z odbiorem kluczy, co oznacza, że kupcy nadal czekają na to, aby móc się wprowadzić do swoich wymarzonych domów. To wszystko oznacza, że zanim podpiszemy ostateczną umowę, powinniśmy dobrze sprawdzić danego dewelopera.

Na co zwracać uwagę?

Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania i wahamy się jeszcze, z której konkretnie oferty skorzystać? Którego dewelopera powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że faktycznie będziemy zadowoleni i nie będziemy musieli się martwić żadnymi opóźnieniami? Zanim przejdziemy do podpisywania umowy, powinniśmy najpierw spróbować zdobyć jak najwięcej informacji na temat danego dewelopera.

To oznacza, że powinniśmy sprawdzić, czy jakieś nieruchomości tego dewelopera zostały już oddane do użytku. Jeśli tak, to warto poszukać jak najwięcej informacji o tym, czy nie było opóźnień, czy nie pojawiły się jakieś problemy z przekazaniem kluczy, czy wszystko przebiegło tak jak powinno, a mieszkania prezentują taki poziom na jaki się umawialiśmy. Jeśli wszystko będzie tutaj wyglądało tak jak powinno i nic nie będzie wzbudzało naszych wątpliwości, to spokojnie będziemy mogli zainwestować pieniądze w naszą nieruchomość.

Nie ignorujmy żadnych sygnałów

www.azspodlasie.eu

Jeżeli sprawdzając takiego dewelopera coś nas zaniepokoi, gdzieś zaczną do nas docierać sygnały, że nie wszystko wyglądało tak jak powinno, albo sami będziemy odnosili wrażenie podczas rozmowy, że deweloper nie mówi nam całej prawdy, to lepiej odpuścić. Z pewnością znajdziemy jakąś inną ofertę, a po co mamy się stresować i w razie czego dochodzić naszych praw w sądzie? Tym bardziej, że nawet jeśli deweloper będzie opóźniał oddanie nam naszej nieruchomości, albo zniknie z naszymi pieniędzmi, to my nadal będziemy musieli spłacać kredyt. Mimo, że nie będziemy mieli domu, za który zapłaciliśmy.

Dlatego też wszelkie sygnały, że coś może być nie tak jak być powinno, musimy brać bardzo poważnie pod uwagę. Pamiętajmy, że zakup nieruchomości wiąże się z ogromnymi kosztami. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby wybrać najlepszego dewelopera i mieć pewność, że cała transakcja przebiegnie bez najmniejszego problemu.

osiedla pod warszawą na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego


Comments are closed.