Ekologia

Segregacja śmieci

30 maj , 2018  

Warto dbać o ekologię, warto dbać o przyszłość naszej planety i segregować śmieci. Chcemy przecież zostawić tę planetę w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Ustawa śmieciowa, która została wprowadzona kilka miesięcy temu zdecydowanie powinna nam w tym pomóc.Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że papier, szkło i plastik trzeba wrzucać do odpowiednich pojemników, ale równie istotne są innego rodzaju śmieci, czyli tak zwane elektrośmieci. Natomiast do segregacji papieru doskonałym rozwiązaniem będzie skup makulatury poznań.

To śmieci wymagające specjalnego traktowania, gdyż ich wpływ na naszą planetę jest bardzo niszczący. Wyobraźmy sobie ile lat, ile setek lat, może się rozkładać stara lodówka.

Dlatego śmieci te muszą być w specjalny sposób przetworzone. A więc ich punkty zbioru także są specjalistyczne.

Śmieci tych nie porzucamy niefrasobliwie pod śmietnikiem, jak to można zrobić ze starymi ubraniami, licząc, że je ktoś zabierze. Musimy zawieźć je na specjalne wysypisko dla elektrośmieci jak np. skup złomu w Rudzie Śląskiej lub oddać do tak zwanego gratowozu, który od czasu do czasu jeździ po miastach i zbiera takie śmieci.


Comments are closed.