Podróżowanie

Rybka lubi pływać w Bałtyku

2 Paź , 2017  

Lody na patyku, gofry z frużeliną no i ryby – to trzy potrawy, które przywodzą na myśl wakacje, sprawiają, że ślinianki szybciej pracują i czuje się smak lata.

Najbardziej pożądane przez dorosłych są ryby, bo dzieci raczej nie lubią wydłubywać ości.

Często jednak zdarza się tak, że turyści nie orientując się jakie ryby pływają w polskim morzu jedzą te, które wyławiane są setki kilometrów od polskiego wybrzeża, mrożone i przywożone nad morze właśnie, a przecież „drzewa do lasu się nie zabiera”.

Jakie ryby jeść mając pewność, że są świeżo złowione i pochodzą z Morza Bałtyckiego? Rybami bałtyckimi są dorsz, łosoś, szczupak, flądra czy znany wszystkim śledź bałtycki. Nie trzeba jednak wyjeżdżać nad morze by próbować bałtyckich smakołyków, rozwiązaniem jest restauracja polska warszawa.

www.audioporady.com.pl

Gdy restauracja oferuje gotowanego, pieczonego, wędzonego czy grillowanego halibuta, morszczuka, sandacza to możemy być pewni, że jesteśmy nabijani w butelkę, bowiem te ryby nie pływają w Morzu Bałtyckim.

Ryba powinna być dobrze przyrządzona, ale przede wszystkim świeża, a to jest pewne, gdy trafia do smażalni niemal prosto z kutra rybackiego.


Comments are closed.