Podróżowanie

Polska Sahara

15 gru , 2017  

Wybierając się nad Morze Bałtyckie, warto wygospodarować, choć jeden dzień, nawet w drodze powrotnej do domu, na poznanie wyjątkowego miejsca. Polskie ruchome piaski, tutaj można poczuć klimat prawdziwej pustyni.

To niesamowita wycieczka rowerowa, busem, melexem czy ciuchcią, a może lepiej spacerkiem. Trzy godzinna podróż przez piękny Słowiński Park Narodowy, po drodze warto zatrzymać się przy latarni morskiej, obok której znajduje się wyrzutnia rakiet z czasów wojennych.

Punktem kulminacyjnym są oczywiście ruchome piaski, na które bez problemu można się wspiąć i z góry podziwiać spektakularne widoki. Warto wspomnieć, że ruchome piaski to nie bezpodstawna nazwa, one naprawdę się przemieszczają, można to zaobserwować przyjeżdżając tutaj po raz drugi.

Niesamowite wrażenie robi również wyraźna granica pomiędzy terenem piaszczystym a bagnistym lasem, wyraźnie widać gdzie kończą się wydmowe cuda natury. Po niesamowitych wrażeniach, można urozmaicić sobie drogę powrotną wracając brzegiem morza.


Comments are closed.