Kardiologia

Nowoczesne zabiegi kardiologiczne

7 mar , 2020  

Każdy kolejny rok jest dla kardiologii bardzo ważny. Ta gałąź medycyny rozwija się szalenie dynamiczne, co można zaobserwować na różnych polach. Lekarze mają dostęp do coraz bardziej zaawansowanych metod diagnostycznych, bazujących przede wszystkim na bardzo nowoczesnych technologiach.

www.dj-distribution.pl

Pacjenta można badać poza placówką medyczną przez dłuższy czas, na co pozwala aparatura do EKG Holtera. Zapis badania można później interpretować, co daje medykowi znacznie szerszą wiedzę o stanie badanego. A przecież to nie wszystko.

Kardiologia się modernizuje, ponieważ problemy związane z chorobami serca i układu naczyniowego są coraz poważniejsze. To pociąga za sobą konieczność sięgania po coraz nowsze metody diagnozowania, ale przede wszystkim leczenia. Terapia farmaceutyczna może znacznie poprawić stan pacjentów, lecz ma ograniczoną moc sprawczą.

Tabletkami da się wyregulować ciśnienie krwi i ustabilizować rytm serca, aczkolwiek nie da się nimi wyleczyć zmian fizycznych, które mają miejsce w strukturze serca. Dlatego w takich sytuacjach konieczne jest odwołanie do zabiegów kardiochirurgii, które od lat należą do najbardziej zaawansowanych. Lekarze dysponują dziś nowoczesnymi metodami, stanowiącymi albo zupełną nowość w świecie medycznym, albo będących udoskonaloną postacią znanych wcześniej zabiegów.

Do najczęściej wykonywanych operacji należy dziś angioplastyka, czyli obrazowo mówiąc przepychanie tętnic. Często zakłada się również stenty czy wykonuje by-passy. Do najnowszych osiągnięć należy usuwanie blaszki miażdżycowej za pomocą lasera.

hurtmedyczny.pl chirurg naczyniowy poznań


Comments are closed.