Architektura

Nieruchomości spekulacyjne

21 Lut , 2014  

Deweloper w swojej pracy spotyka się z różnego rodzaju nieruchomościami, których budowy bądź renowacji się podejmuje. Przed rozpoczęciem inwestycji, deweloper musi rozważyć wiele kwestii oraz określić swoje oczekiwania wobec danego obiektu.

Niewątpliwie bardzo istotne jest, aby na tym etapie prac zapoznać się z analizą rynku, a także prognozami dotyczącymi opłacalności inwestycji. Jest to także moment na zdefiniowanie nieruchomości. Wielu inwestorów wybiera nieruchomości spekulacyjne. Dlaczego? Jest to forma inwestycji, która nie zobowiązuje dewelopera na dłużej, bowiem dotyczy jednorazowej sprzedaży gruntu czy też budynku. Ponadto transakcja sprzedaży odbywa się najczęściej w krótkim czasie, zapewniając dochód pozwalający na rozpoczęcie kolejnych inwestycji. Najczęściej jako nieruchomości spekulacyjne figurują biurowce, budynki handlowe czy też przemysłowe. Znacznie rzadziej w takich kategoriach rozpatruje się budynki mieszkalne.

Deweloper w swojej pracy staje przed wieloma dylematami, niejednokrotnie podejmując się działań opatrzonych dużym ryzykiem. Nie ulega wątpliwości, że wpływa to na częstszy wybór nieruchomości spekulacyjnych przez inwestorów.

http://www.kitakoral.pl/projekty/wielorodzinne/

http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-epoksydowe/


Comments are closed.