Folie

Najpopularniejsze zastosowania folii spożywczej

5 wrz , 2017  

Folia spożywcza to od lat nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Podstawowym jej zastosowaniem jest przede wszystkim utrzymanie świeżości produktów spożywczych. Najlepszym tego przykładem są chociażby banany, które owinięte w folię nie dojrzeją zbyt szybko.

Dodatkowo, w folię spożywczą można owinąć także wiele innych produktów, a następnie zapakować je do zamrażarki, by móc skorzystać z nich później. Bez folii często nie obejdzie się też pakowanie kanapek do szkoły czy do pracy, o czym doskonale wie każda mama, która przygotowuje posiłek swojemu dziecku. Jak się jednak okazuje, folię można wykorzystywać także do wielu innych rzeczy.

I tak, folię spożywczą wykorzystamy:

  • w kuchni,
  • podczas przeprowadzki,
  • w ogrodzie,
  • w trakcie podróży,
  • w zabiegach pielęgnacyjnych.

Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć zastosowanie foli spożywczej na przykład w trakcie podróży, ale wystarczy tylko głowa pełna pomysłów, aby znaleźć bardzo ciekawe i sprytne zastosowania. Nie inaczej jest w przypadku folii, która podczas podróży przyda nam się jako zabezpieczenie dla kosmetyków czy innych płynów przed rozlaniem.

https://euroland.pl/produkty/a01-sublimacja/d01-panele/020-mdf,2,7839

Wystarczy tylko odkręcić butelkę z danym kosmetykiem lub płynem, a następnie nałożyć na szyjkę właśnie kawałek folii spożywczej – w ten sposób będziemy mieli pewność, że kosmetyki się nie rozleją, a co za tym idzie nie pobrudzą reszty rzeczy i bagaży, jakie akurat przewozimy w naszej torbie podróżnej. W walce z brudem folia spożywcza przyda się też zresztą na przykład w lodówce – wystarczy tylko owinąć półki folią spożywczą, dzięki czemu nie będziemy już musieli myć całej lodówki. Zamiast tego wystarczy tylko wymienić pobrudzoną plamami folię na nową, oszczędzając przy tym sporo na czasie i wysiłku.

Dlaczego z folii spożywczej skorzystamy także przy przeprowadzce?

Szukając innych zastosowań folii spożywczej warto pamiętać także o tym, że doskonale sprawdzi się ona przy przeprowadzce bądź przy przenoszeniu różnego rodzaju rzeczy. W jaki sposób? Wystarczy bowiem odpowiednio dobrze owinąć nasz dobytek w folię, dzięki czemu zabezpieczymy cenne rzeczy w trakcie ich przenoszenia. Ale to nie wszystko, bo jak się okazuje folię spożywczą wykorzystamy także przy zabiegach pielęgnacyjnych, dzięki czemu znacząco poprawimy wchłanianie się kremu do naszej skóry.

Warto również mieć na uwadze to, że folia spożywcza to bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie słodkich napojów przed różnego rodzaju owadami – szczególnie wtedy, kiedy w letnie dni chcemy ochłodzić się na dworze.

fornir naturalny


Comments are closed.