Deweloper

Na ile wykończeniem zajmie się deweloper?

28 sie , 2020  

Jeżeli zdecydujemy się na nieruchomość, to w pierwszej kolejności musimy mieć finanse na to, aby mogła ona powstać, jeśli budujemy ją sami, albo żebyśmy mogli ją wykupić w stanie surowym, jeśli chcemy skorzystać z usług dewelopera. To nie będą małe koszty, ale jednocześnie musimy pamiętać, że nabycie nieruchomości w stanie surowym, to jeszcze nie wszystko. Przecież w dalszej kolejności będziemy musieli ją jeszcze urządzić, a to oznacza wydanie kolejnych, wcale nie takich małych pieniędzy. Dlatego właśnie tak ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy się dowiedzieli, czy deweloper przekaże nam tylko nieruchomość w stanie surowym, czy w swojej ofercie będzie miał również jej wykończenie. Jeśli będziemy mogli wybierać, to warto się jednak zastanowić, czy nie pozostawić wszystkiego deweloperowi.

Jak to będzie wyglądało?

Jeżeli będziemy mieli kupić nieruchomość w stanie surowym, to będziemy musieli się liczyć z tym, że będzie trzeba zatrudnić ekipę remontową, która zajmie się wykończeniem naszej nieruchomości, tak abyśmy mogli w niej zamieszkać. Będziemy potrzebowali kogoś, kto położy nam podłogi, kto położy nam płytki, pomaluje ściany, zamocuje szafki. Jeżeli nie znamy się na takich rzeczach, to może się okazać, że wydamy na to sporo pieniędzy, a dodatkowo jeszcze będzie nam uciekał cenny czas, kiedy to moglibyśmy już mieszkać w swoim wymarzonym dom. Jeśli będzie możliwość, aby to deweloper zajął się wykończeniem naszej nieruchomości, to warto z tego skorzystać. Wówczas wszystkie prace zabiorą znacznie mniej czasu, a jednocześnie może się okazać, że zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Będziemy musieli jedynie przygotować deweloperowi listę odnośnie rodzaju farb, płytek i paneli, a on kupi wszystko co niezbędne i położy je w odpowiednim miejscu.

To jest dobre rozwiązanie

Nie ulega wątpliwości, że korzystanie z urządzania wnętrz przez dewelopera będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, będzie on mógł zacząć prace wykończeniowe od razu, gdy wyschną tynki, a więc nie będziemy musieli czekać do momentu, aż odbierzemy klucze i będziemy mogli zacząć cokolwiek robić w naszym domu, zyskując w ten sposób przynajmniej kilka tygodni. Dodatkowo nie będziemy musieli sami zajmować się poszukiwaniem odpowiedniej ekipy wykończeniowej, a to będzie oznaczało większy spokój i mniej nerwów. Może się też okazać, że deweloper nie tylko urządzi dane mieszkania Mińsk Mazowiecki według naszych wytycznych, ale również będzie służył podpowiedzią, w jaki sposób można daną przestrzeń najlepiej wykorzystać.

Warto zobaczyć, czy nasz deweloper poza samym postawieniem nieruchomości, nie oferuje jeszcze jej wykończenia. Może się wówczas okazać, że będzie to świetna możliwość, dzięki której szybciej będziemy mogli zamieszkać w naszej wymarzonej nieruchomości.

deweloper józefosław


Comments are closed.