Podróżowanie

Lot samolotem z niemowlakiem

2 listopad , 2017  

Wielu rodziców nie wyobraża sobie podróżowania w dalekie miejsca inaczej niż samolotem. Co wiąże się z tym, że na pokład zabierają niemowlaki.

Jak się okazuje taki sposób transportu jest dla nich bezpieczny i wygodny, a linie lotnicze dbają o to zapewnić jak najwyższy komfort. Po pierwsze przewoźnicy często mają tańsze bilety dla dzieci, warto sprawdzać ich oferty pod tym względem.

W samolotach nie ma jednak osobnego fotelika dla najmłodszych, do 6 miesiąca dziecko usadowiona jest na kolanach rodzica i przypinane specjalnym pasem. Powyżej 6 miesięcy do trzech lat może być umieszczone w foteliku samochodowym.

Wejście na pokład rodziców z małymi dziećmi często odbywają się wcześniej przed pozostałymi pasażerami. Po za tym przeważnie można zabrać ze sobą składany wózek dla dzieci, który nie jest wliczany w wagę bagażu.

Warto zabierać ze sobą mleko w proszku czy gotowe obiadki, ponieważ dzieciom nie przysługuje oddzielny dorosły posiłek, ale można sprawdzić czy w cenę biletu nie jest wliczony pokarm niemowlęcy. Natomiast w czasie lotu spokojnie przewiniemy dziecko w toalecie samolotu. Dobrze zaopatrzyć się także w kocyki minky, które mogą pomóc w utuleniu malucha do snu.

Z powyższego widać, że latanie z małymi dziećmi staję czymś powszechniejszym.


Comments are closed.