Hardware

Komputery a praca

1 sty , 2019  

Dawniej każdy zawód miał swoją wyraźną specyfikę. W pracy przedstawiciel każdej profesji korzystał z innych narzędzi i wykonywał inne czynności.

Współcześnie wygląda to już zupełnie inaczej. Przykładowo, kiedy spojrzymy z boku na pracę specjalisty od reklamy, spedytora czy programisty, to na pierwszy rzut oka nie zobaczymy większych różnic w ich zachowaniu.

Wszyscy oni spędzają sporo czasu przed ekranem komputera, klikając myszką i uderzając palcami o klawisze klawiatury. Urządzenia informatyczne to podstawowe narzędzia ludzi reprezentujących bardzo różne zawody.

Jeśli ktoś pracuje wyłącznie w biurze, to na co dzień korzysta z laptopa albo z komputera stacjonarnego. Ludzie bardziej mobilni mają do dyspozycji również urządzenia mobilne, dzięki którym mogą praktycznie w każdej chwili wysłać email czy też stworzyć jakiś plik tekstowy.

Do dyspozycji mamy coraz doskonalsze urządzenia komputerowe, co ma oczywiście przełożenie na efektywność naszej pracy. Ciekawe, czym będziemy się posługiwali za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat?.

monitoring ip


Comments are closed.