Architektura

Kim są pre-deweloperzy?

5 kw. , 2014  

Rozwój działalności deweloperskiej prowadzi do wykształcenia się nowych pojęć i konkretnych klasyfikacji, które ułatwiają funkcjonowanie fachowcom z branży, jednak stanowią zagadkę dla osób, które na co dzień nie zajmują się inwestycjami. Niewątpliwie wśród pojęć, które ostatnio coraz częściej można usłyszeć w mediach jest termin „pre- deweloper”.

Jednak czy wszyscy wiedzą, kim tak naprawdę jest i czym zajmuje się osoba określana pre-deweloperem? Bezsprzecznie nie. Pre- deweloperzy to inwestorzy, którzy skupiają swoją działalność na gruncie. Do ich kompetencji należy przede wszystkim rozwijanie terenów. Mogą zajmować się więc zmianą przeznaczenia gruntów rolnych w grunty przeznaczone pod budownictwo czy też rozwijać infrastrukturę.

Niewątpliwie żargon wpisany jest w funkcjonowanie poszczególnych branż i jej pracowników. Tak samo więc rzecz ma się w przypadku sektora deweloperskiego. Warto jednak, aby niektóre pojęcia były rozumiane nie tylko wśród inwestorów, ale również osób chcących zostać ich klientami i zawierzyć im budowę swojego mieszkania czy domu.

Projektant wnętrz w Pruszkowie


Comments are closed.