Budowa,Deweloper

Kim są deweloperzy?

7 Mar , 2014  

W mediach i prasie coraz częściej spotykamy się z materiałami i artykułami dotyczącymi deweloperów. Jednak czy aby na pewno wiemy, kim oni są i co należy do ich obowiązków?

http://www.ckkp.pl/

Deweloperem, czyli inwestorem może zostać osoba fizyczna lub prawna, która inwestuje w budowę nieruchomości budynkowych, do których można zaliczyć budynki biurowe, domy mieszkalne, a także obiekty handlowe czy przemysłowe. Nieruchomości budowlane powstające pod deweloperskim okiem przeznaczone są na sprzedaż lub na wynajem. Praca samego dewelopera opiera się więc na zakupie nieruchomości i nadzorowaniu procesu inwestycyjnego począwszy od etapu projektowania aż do zakończenia budowy, a następnie sprzedaży lub wynajmu obiektu.

Obecnie polski rynek nieruchomości przeżywa rozkwit, dlatego też deweloperzy mają szanse, aby zaistnieć i przeprowadzić opłacalne inwestycje. Zwiększy to ilość lokali mieszkalnych, handlowych czy biurowych dostępnych na sprzedaż czy wynajem, przez co poprawi warunki mieszkaniowe wielu Polaków oraz przyczyni się do rozwoju gospodarczego kraju.


Comments are closed.