Architektura

Kim jest deweloper komercyjny?

22 sty , 2014  

Nie ulega wątpliwości, że komercja jest w XXI wieku bardzo powszechna, a pojęcie to figuruje coraz częściej w mediach, literaturze czy sztuce. Świat ulega komercjalizacji, ale jak się okazuje, ulegają jej również inwestycje budowlane.

Wśród deweloperów wyróżnia się poszczególne podziały i specjalizacje, które klarują się samoistnie, na potrzeby rynku. Dla osób niezwiązanych z branżą wydają się obce i niezrozumiałe, natomiast profesjonaliści z sektora inwestycyjnego nie mają problemów z określeniem, czym zajmuje się deweloper komercyjny. Działalność takich osób koncentruje się wokół inwestycji regularnie przynoszących zyski. Obejmuje więc budowę biurowców, płatnych autostrad, hoteli czy też budynków handlowych, takich jak centra handlowe. Kompetencje deweloperów komercyjnych mogą obejmować nabycie gruntu, wybudowanie obiektu i jego sprzedaż lub wynajem.

Komercja, czyli działalność nastawiona na osiągnięcie zysku bezsprzecznie ma związek z branżą deweloperską, jednak okazuje się być także specjalnym sektorem zajmującym się budową określonych obiektów.

Projektant wnętrz Piaseczno


Comments are closed.