Hardware

Kieszonkowy komputer

6 sty , 2019  

Kiedy powstawały pierwsze w historii komputery, to miały one bardzo duże rozmiary – często nie mieściły się one w jednym pomieszczeniu. Ich twórcy raczej nie przypuszczali, że już za kilka dekad w powszechnym użyciu będą komputery mieszczące się niewielkiej torbie, nie mówiąc już o kieszonkowych smartfonach, które przecież też można określić mianem komputerów.

Właściwie już od samego początku twórcy sprzętu komputerowego starali się czynić go coraz mniejszym. Najpierw pod nasze strzechy trafiły komputery stacjonarne, które w obecnych czasach coraz silniej wypierane są przez laptopy, będące niekiedy wielkości przeciętnej książki.

Wielu z nas na co dzień korzysta z tabletów, które są mniej więcej takie, jak tabliczka czekolady. W powszechnym użyciu są również smartfony, czyli nowoczesne telefony komórkowe, które najczęściej nosimy w kieszeniach.

Jeśli producenci sprzętu komputerowego nadal będą chcieli zmniejszać jego gabaryty, to niedługo na rynek mogą trafić urządzenia mieszczące się w dłoni. Pozostaje jeszcze tylko pytanie, czy faktycznie miałoby to sens?.

robot do nauki kodowania: Makeblock mTiny www.bialystok2012.pl


Comments are closed.