Hardware

Jakie podzespoły najlepsze do gier?

3 Sie , 2017  

Miłośników gier nie brakuje, a z roku na rok nawet ich przybywa. Osobom, które nie wyobrażają sobie kolejnego dnia bez odpalenia ulubionego tytułu, na pewno przydałby się wydajny komputer, bez problemu radzący sobie z najnowszymi elementami, jakimi dysponują gry. Najważniejszym podzespołem, o który trzeba zadbać, chcąc dużo grać na komputerze, jest karta graficzna. To od niej zależy, jak będzie wyglądał obraz, wyświetlany na poszczególnych planszach. Karta graficzna dedykowana (w żadnym wypadku zintegrowana) pozwoli na uchwycenie wielu szczegółów oraz nieznaczne podkręcenie kolorów.

Kolejną ważną rzeczą, pomagającą uzyskać maksymalną moc karty graficznej, jest wydajny procesor. Do gier najlepiej wybierać modele cztero lub sześciordzeniowe, ponieważ mają one wysokie taktowanie i minimalizują ryzyko zacięcia się planszy. Istotny okazuje się też układ chłodzenia procesora, który podczas długotrwałego użytkowania na pełnych obrotach, na pewno będzie się mocno nagrzewał. Nie warto liczyć na to, że standardowy, dołączony do procesora system chłodzenia wystarczy – lepiej dokupić coś odpowiedniejszego, by nie doprowadzić do uszkodzenia najważniejszej części urządzenia. Na koniec zostaje sprawdzenie dobrego zasilacza, który będzie w stanie udźwignąć wszystkie powyższe rozwiązania.

Jeśli bowiem wybierze się mocne podzespoły i gorszej jakości zasilacz, niewykluczone, że obwody nie wytrzymają, a całość ulegnie spaleniu.


Comments are closed.