Ekologia

Jak przemysł motoryzacyjny wpływa na środowisko?

24 sie , 2017  

Przemysł motoryzacyjny może wpływać na środowisko na wiele różnych sposobów. Nie ulega wątpliwości, że najczęściej mówimy o tych najbardziej negatywnych aspektach. Mimo to okazuje się, że wielu z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, o jakim wpływie mowa.

Warto wiedzieć, jakie skutki dla środowiska naturalnego może mieć zarówno produkcja samochodów, jak i ich użytkowanie. Najczęściej wspominanym czynnikiem jest tutaj oczywiście emisja dwutlenku węgla, czyli popularnego CO2. Naukowcy twierdzą, że to właśnie ten związek przyczynia się do powstawania i pogłębiania się tak zwanego globalnego ocieplenia.

Wysoka liczba samochodów, które spotykamy przede wszystkim w rozwiniętych krajach, może mieć wpływ na zmiany klimatyczne w obrębie całego świata. Właśnie ze względu na to bardzo ważne jest, żeby mądrze korzystać z aut i wybierać takie, w których emisja CO2 zmniejszona jest do minimum. Jeśli nie chcemy dodatkowo przyczyniać się do ciągłego eksploatowania źródeł surowców energetycznych, dobrze również wybierać te samochody używane Międzychód, które nie spalają dużych ilości paliwa.

Pamiętajmy jednak, że użytkowanie samochodu to nie wszystko. Liczne zanieczyszczenia poznają także w procesie jego powstawania. Osoby, które chcą odpowiedzialnie dbać o środowisko, powinny zwrócić uwagę również na politykę ekologiczną koncernu, z którego samochód planują kupić.


Comments are closed.