Budowa,Deweloper

Deweloperska analiza lokalizacji

27 lip , 2014  

Deweloper, który zakupił nieruchomość, zanim podejmie się inwestycji, musi zapoznać się z analizą dotyczącą lokalizacji. Jest to bardzo ważny aspekt, od którego zależy wybór przeznaczenia obiektu, który ma powstać na danym gruncie.

Analiza lokalizacji powinna obejmować kilka istotnych punktów. Przede wszystkim powinna się skupiać na tym, jak duży jest teren oraz jakie są możliwości dojazdu do niego. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy deweloper rozpatruje biurowe bądź handlowe ukierunkowanie inwestycji, gdyż w takim przypadku bardzo ważna jest dostępność komunikacji miejskiej i połączenie z drogami. Godną uwagi kwestią, która powinna zainteresować dewelopera w trakcie przeprowadzania analizy lokalizacji jest także sąsiedztwo nieruchomości i dostępność mediów. Warto, aby inwestor sprawdził również poziom hałasu w danej okolicy oraz przebieg linii wysokiego napięcia, gdyż są to aspekty, które mogą znacznie utrudnić budowę bądź wpłynąć bezpośrednio na przyszłe użytkowanie powstającego obiektu.

www.kongres-samorzadowy.pl

Przed podjęciem inwestycji, deweloper musi przyjrzeć się wielu analizom. Niewątpliwie analiza lokalizacji jest jedną z ważniejszych, gdyż może zdecydować o opłacalności inwestycji, a co za tym idzie, użyteczności obiektu w przyszłości.

hale magazynowe dla deweloperów dom z ogródkiem Plewiska


Comments are closed.