Deweloper

Deweloper musi się wywiązywać z terminów

23 sie , 2020  

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie nieruchomości, szukamy ofert, które będą się pojawiały w interesującej nas lokalizacji, a następnie sprawdzamy informacje o deweloperze, który daną nieruchomość ma postawić. Jednak sprawdzając te wszystkie dane, nie zapomnijmy sprawdzić czy dany deweloper wywiązuje się z terminów. Czy nie pojawiały się czasami na niego skargi, mówiące o tym, że klienci otrzymywali klucze do zakupionych nieruchomości znacznie później niż mieli. Wówczas może się okazać, że taki zakup będzie się wiązał nie tylko z ogromnym stresem, ale również i innymi problemami.

Jakie to mogą być problemy?

Zastanawiamy się, jakie problemy mogą się wiązać z tym, że deweloper będzie miał opóźnienia w przekazaniu kluczy do naszej nieruchomości? Jeśli wynajmujemy mieszkanie i mamy termin otrzymania kluczy do własnego domu, to z pewnością jesteśmy umówieni z osobą wynajmującą na przybliżony termin, kiedy jej to mieszkanie zwolnimy. Jeśli pojawią się jakieś opóźnienia, to może się okazać, że nie będziemy mieli gdzie mieszkać.

www.wirusy.org.pl

Z jednej strony umowa wynajmu nie będzie już obowiązywała, z drugiej nadal nie będziemy mieli własnego mieszkania, do którego moglibyśmy się wprowadzić. Poza tym, jeśli będziemy potrzebowali ekipy remontowej do wykończenia naszego mieszkania, to z pewnością będziemy się z nią umawiać znacznie szybciej, tak aby zarezerwować interesujący nas termin. Jeśli nie otrzymamy kluczy w wyznaczonym terminie, nie będziemy mieli gdzie wpuścić tej ekipy. A kiedy w końcu te klucze odbierzemy, może się okazać, że wybrana przez nas ekipa będzie miała zajęte terminy przez kilka najbliższych miesięcy.

Warto się temu przyjrzeć

Opóźnienie w odbiorze kluczy do mieszkania może być naprawdę bardzo uciążliwe. To oznacza, że powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić, czy wybrany przez nas deweloper faktycznie wywiązuje się z tych terminów.

Jeśli nic nie wzbudzi naszych podejrzeń i podpiszemy umowę z danym deweloperem, to na bieżąco powinniśmy sprawdzać, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Z pewnością w umowie mamy zapisane, w jakich terminach ukończone mają być poszczególne etapy budowy. Jeśli będą one wykonane w danym terminie, albo nawet trochę wcześniej, to wszystko będzie w porządku i możemy się cieszyć. Jednak jeśli pojawią się jakiekolwiek opóźnienia, to powinniśmy jak najszybciej reagować. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że nasza reakcja będzie mogła coś zmienić. Poza tym, słysząc wyjaśnienia i widząc, że deweloper nie stroni od kontaktu z nami, również będziemy spokojniejsi i będziemy mieli większą pewność, że wszystko zakończy się w ustalonym terminie.

Warto sprawdzić jak wygląda terminowość u danego dewelopera. Czy faktycznie proces budowy postępuje według wcześniej umówionego planu, czy jednak zaczynają pojawiać się jakieś opóźnienia.

http://www.inspekcjadomu.pl/porady/odbior-mieszkania-normy-i-odchylki/ szeregowiec Plewiska


Comments are closed.