Budowa,Deweloper

Co obejmuje faza realizacji?

4 cze , 2014  

Faza realizacji to drugi, a zarazem przedostatni etap mający miejsce w trakcie trwania inwestycji deweloperskiej. Poprzedza go faza przedinwestycyjna, natomiast tuż po nim następuje faza eksploatacji.

W fazie realizacji przede wszystkim mają miejsce prace budowlane, na które wykorzystuje się pozyskane wcześniej, na przykład dzięki kredytowi udzielonemu przez bank, środki finansowe. Wówczas też deweloper sprawuje nadzór nad realizacją inwestycji, jednocześnie pozyskując najemców czy nabywców, aby obiekt już po ukończeniu budowy mógł przynosić zyski. Do zadań inwestora na tym etapie należy również uzyskiwanie dokumentów formalnych, zezwalających na użytkowanie obiektu oraz tzw. rozruch obiektu, czyli usuwanie wszelkich usterek czy umożliwianie wprowadzenia się najemcom bądź też nabywcom lokali.

Nie ulega wątpliwości, że w trakcie trwania inwestycji bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym, jest etap realizacji, podczas którego papierowe projekty i komputerowe wizualizacje zmieniają się w piękne, nowoczesne obiekty.

hale magazynowe dla deweloperów mieszkania józefosław rynek pierwotny


Comments are closed.